A részvétel képei című fotós műhelygyakorlatunkhoz illeszkedve három alkalmas workshopot tartott Fejér Martin. A workshop résztvevői a következő kérdésekkel foglalkoztak: Mit jelent a politikai portré, a social-politikai riport? Honnan ered, mi a története, mi a célja? Mik a trükkök, mik a jellemvonásai? Honnan ismerjük fel, hogyan készítsük el?
Martin Fejér (1965)
1997 óta a berlini székhelyű ”images.de” fotóügynökség budapesti tudósítója, 2008 óta pedig az általa alapított, Közép-Kelet-Európát lefedő, EST&OST nevű francia-német képügynökség egyik vezetője. http://estost.net
Tevékenysége azonban nem csak Magyarországra, hanem az egész régióra kiterjed. Közvetlen munkakapcsolatban áll a jelentősebb német, osztrák, svájci, illetve más nyugat-európai napilapokkal és folyóiratokkal.
koncepció, koordinátor: Csoszó Gabriella
kiállítók: Horváth Attila, Kiss Julianna, Fábián Adrián, Simon Rebeka
oktató: Fejér Martin
támogató: Goethe Intézet
A politikai portré
A politika a közügyekkel való foglalkozás. Minden ember a fizetett, vagy önkéntes munkái, tevékenységei során találkozik közügyekkel és hatással szeretne lenni rájuk.
A politikai portré ezt a találkozást mutatja be, az aktuálisan betöltött társadalmi szerepet ábrázolja, az emberek társadalmi küzdelmét tükrözi. Nem áll meg az individuális személy ábrázolásánál, mindig az ember kontextusával foglalkozik. Ezt persze el lehet tolni a propaganda irányába, hogy egyetlen konkrét célnak feleljenek meg a képek, nem visszariadva sem a manipulációtól, sem a hazugságtól. De ábrázolhatjuk inkább a valóságot, az életünket, a vágyainkat egy olyan igazságosabb és demokratikusabb társadalom iránt, ahol szabadon élhetünk változó szerepeket betöltve. Ennek a fényképészeti törekvésnek több mint száz éves művészeti, mozgalmi, esztétikai múltja van. Ezekkel a kérdésekkel foglalkoztunk a workshopon és ez a témája a bemutatott portrésorozatoknak is.
Fejér Martin
Az online megnyitó itt nézhető vissza >> https://www.facebook.com/228249508622/videos/396474384753393